Skip Navigation LinksEMU-1

DAÜ-1 Erkek Yurdu

 

Öğrenci Kapasitesi : 212, 60 adet 3 kişilik, 6 adet 2 kişilik, 5 adet 4 kişilik stüdyo.

Yurdun Özellikleri
Odalar 3 kişilik ve 4 kişilik, her odada dıştan aramalara açık telefon ve mini-buzdolabı, split-unit klima, odalarda kablolu internet bağlantısı vardır. Klimalı çalışma salonları, çamaşırhane,  kafeterya, TV-salonu , kat mutfakları yurdun ortak kullanım alanıdır. 

Yurt Sorumlusu
Serap SUNAL
İrtibat Tel : (0392) 630 1830
Faks : (0392) 630 1839
e-posta : dau1.yurdu@emu.edu.tr

DAÜ 1 Yurdunda öğrencilere sunulan olanaklar :

Odalar 3  kişiliktir. Üç kişilik odalarda üstte yatak, altında çalışma ünitesi olacak şekilde tasarlanmış ranza sistemi, her öğrenciye ait elbise dolabı, dıştan aramalı telefon, split-unit klima, mini buzdolabı ve kiler dolabı bulunmaktadır.  Yurdun ortak mekanları haftanın her günü, odaların temizliği haftada iki kez yapılmaktadır. Öğrencilerin yurtta kullanacakları çarşaf, battaniye, nevresim setleri idare tarafından  verilmekte ve 15 günde bir değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece havlu ve benzeri özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir.  Yurtta her gün belirli saatlerde sıcak su bulunmaktadır. Öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılamak için yurdun her katında mutfak mevcuttur.

Öğrencilerin akademik çalışmalarını yapabilecekleri her kattaki çalışma salonları öğrencilere hizmet vermektedir. Çalışma salonları öğrencilerin çalışmalarında gerekli konforu sağlamak için klimalıdır. Zemin katta bulunan çamaşırhanede öğrenciler kendi çamaşırlarını yıkayıp kurutabilirler. Ayrıca öğrencilerin dünyayla daha rahat haberleşebilmeleri için  odalarda kablolu internet bağlantısı mevcuttur. Yurtta elektrik kesintilerine karşı jeneratör hizmettedir.

Yabancı öğrenciler ile aynı ortamı paylaşan öğrenciler farklı kültür ve insanlar tanımakta, dünya ile daha rahat iletişim kurabilmektedirler. Bu sayede birçok öğrencimiz birbiriyle dostluk kurup üniversite sonrasında da bu dostluğu sürdürmektedir.       

  • Yurt ücreti dönemlik (TL) üzerindendir. (Ücretler için ''yurt ücretleri'' ne bakınız.)
  • Fiyatlar PEŞİN veya TAKSİTLİ olmak üzere iki seçeneklidir
  • .

  • Depozito alınmaz ancak normal kullanım dışı zarar-ziyan öğrencilerden tahsil edilir.
  • Elektrik(*), su, temizlik gibi giderler ücrete dahildir.
  • Yurtta internet servisi ücretsizdir.

(*) Elektrik kotalıdır. Sözleşmede belirtilen kota aşımıdurumunda öğrenciler Kw elektrik satın alabilirler.

DAÜ Yurtları Banka Hesap Numaraları
BANKA ADIIBAN TL IBAN USD
İs Bankasi
(Magusa Şubesi)
TR42-0006 4000 001 6820 0275509 (TL)TR 16 0006 4000 002  6820 0760487 (USD)