Skip Navigation LinksEMU-Sea

DAÜ Deniz Erkek Yurdu

 

Öğrenci Kapasitesi: 232, 58 adet 4 kişilik oda.

Yurdun Özellikleri

Odalar 4 kişilik, her odada buzdolabı, banyo/wc, deniz manzaralı balkon. Tüm odalarda kablosuz internet bağlantısı, merkezi ısıtma/soğutma. Yemek salonu, aktivite ve spor odaları, çamaşırhane, bina dışında spor alanları ve kumsal.

YURT SORUMLUSU:
Ratip Arkoç
İrtibat Tel: (0392) 364 8722
Fax: (0392) 630 1839
e-posta: daudeniz@emu.edu.tr

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden kullanımı devralınan yurdumuza, T.S.K. Mensubu çocukları hem de yeni kayıt yapan diğer Türk vatandaşı DAÜ öğrencilerimiz kayıt yapabilmekte olup, kampüse 2 km mesafede deniz kenarında, otel konforunu aratmayacak imkanlara sahiptir.

Yurdun temizliği diğer yurtlarımızda olduğu gibi ortak kullanım alanlarında her gün, odalarda en az haftada 2 kere yapılmaktadır. Tesiste çok geniş bir yemek salonu, TV salonu ve çeşitli aktivite bölümleri vardır. Her odada banyo mevcut olup , iki kişilik odalarda yataklar normal, dört kişilik odalarda yataklar ranza tipidir. Tüm odalarda kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır. Her odanın muhteşem deniz manzaralı balkonu vardır. Bina dışında basketbol ve voleybol sahaları mevcut olup, Üniversitenin Deniz Kulubü Tesisi ve Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi yurdun hemen yanındadır. İki ve dört kişilik odalara, TSK ve DAÜ kontejanına uygun olarak öğrenciler yerleşmektedir.