Sabancı Kız Yurdu

 

Öğrenci Kapasitesi: 190, 60 adet 3 kişilik, 5 adet 2 kişilik

Yurdun Özellikleri
3 kişilik odalar, split-unit klimalı, internet bağlantılı, her odada dıştan aramalı telefon ve mini-buzdolabı, klimalı etüt odaları, kafeterya, TV-salonu, oğrenci mutfağı yurdun ortak kullanım alanlarıdır.

Yurt Sorumlusu
Serap SUNAL
İrtibat Tel : (0392) 630 1830
Faks : (0392) 630 1839
e-posta : dau1.yurdu@emu.edu.tr

Sabancı Yurdunda öğrencilere sunulan olanaklar :

VAKSA tarafından 1990 yılında yaptırılarak üniversitemize devredilen Sabancı Öğrenci Yurdu, 3400 m2 kapalı alana sahip olup, 190 öğrencinin yaşayabileceği şekilde, zemin +3 kat olarak tasarlanmıştır. Yurdun zemin katında Sabancı Yurdu sorumlusunun ofisi, postane ve kafeterya bulunmaktadır.

Sabancı Yurdunda odalar,  3  kişilik olup, üç kişilik odalarda üstte yatak altında çalışma ünitesi olacak şekilde tasarlanmış ranza sistemi, her öğrenciye ait elbise dolabı, dıştan aramalı telefon, split-unit klima, mini buzdolabı ve kiler dolabı bulunmaktadır. Yurdun ortak mekanlarının temizliği her gün düzenli yapılmakta ayrıca her oda haftada 2 kez görevlilerce temizlenmektedir. Öğrencilerin yurtta kullanacakları çarşaf, battaniye, nevresim setleri idare tarafından  verilmekte ve 15 günde bir değiştirilmektedir. Öğrencilerin yurda sadece havlu ve benzeri özel eşyalarını getirmeleri yeterlidir.  Yurtta her gün belirlenmiş saatlerde banyo için sıcak su bulunmaktadır. Elektrik kesintilerinde devreye giren jeneratör öğrencilere sunulan imkanlardandır. Yurdun 2. katında  öğrencilerin kullanımı  için mutfak bulunmaktadır. Diğer ortak kullanım alanları olan klimalı etüd odalarında rahatça ders çalışılabilmekte, teknik çizim çalışmaları yapılabilmektedir. Ayrıca öğrencilerin dünyayla daha rahat haberleşebilmeleri için odalarda kablolu internet bağlantısı vardır. 

TV salonunda yer alan uydu yayınlı  televizyon  mevcuttur.         

  • Yurt ücreti dönemlik (TL) üzerindendir. (Ücretler için ''yurt ücretleri'' ne bakınız.)
  • Fiyatlar PEŞİN veya TAKSİTLİ olmak üzere iki seçeneklidir
  • Depozito alınmaz ancak normal kullanım dışı zarar-ziyan öğrencilerden tahsil edilir.
  • Elektrik(*), su, temizlik gibi giderler ücrete dahildir.
  • Yurtta internet servisi ücretsizdir.

(*) Elektrik kotalıdır. Sözleşmede belirtilen kota aşımıdurumunda öğrenciler Kw elektrik satın alabilirler.

DAÜ Yurtları Banka Hesap Numaraları
BANKA ADIIBAN TL IBAN USD
İs Bankasi
(Magusa Şubesi)
TR42-0006 4000 001 6820 0275509 (TL)TR 16 0006 4000 002  6820 0760487 (USD)DAÜ Web Siteleri

Sabanci