Skip Navigation LinksEMU-2

DAÜ-2 Erkek Yurdu

Öğrenci Kapasitesi: 280, 64 adet iki kişilik, 36 adet 3 kişilik, 18 adet özel 2 kişilik ve 1 adet özel fiziksel engelli odası.

Yurdun Özellikleri
TV odası, aktivite salonu, her katta mutfak, her odada mini buzdolabı, dıştan aramaya açık telefon, kablolu ve kablosuz internet bağlantısı.

Resepsiyon:
+90 392 630 1631
Yurt Sorumlusu:
Hasan Solmazcan
Tel : (0392) 630 2966
Faks : (0392) 630 1839

E-posta : dau2.yurdu@emu.edu.tr

DAÜ-II Yurdunda öğrencilere sunulan olanaklar :

Yurdun zemin katında tüm yurtlardan sorumlu Yurtlar Müdürlüğü ofisleri, DAÜ II Yurt Sorumlusu ofisi ve öğrencilerin ortaklaşa kullandığı alanlar olan, TV odası , aktivite salonu ve çamaşırhane mevcuttur.  Ayrıca yurtta her katta öğrencinin kendi yemeğini pişirebileceği mutfaklar mevcuttur. Yurtta odalar klimalıdır, elektrik kesintilerine karşı jeneratör devreye girmektedir.

Yurttaki her odada, dıştan arandığı zaman görüşme imkanı sağlayacak telefon mevcuttur. Ayrıca, öğrenci odasından kendi bilgisayarıyla istediği zaman  İnternet hattı sayesinde tüm dünya ile bağlantı kurabilmektedir.

Yurdun temizliği hergün düzenli olarak yapılmakta, odaların banyo, tuvalet ve lavaboları hergün temizlenmekte, odaların genel temizliği ise haftada iki kez yapılmaktadır. Yurtta her gün belirli saatlerde sıcak su bulunmaktadır. Öğrencilerin yatak çarşafları 15 günde bir değiştirilmektedir. Öğrenciler kişisel çamaşırlarını çamaşırhanede yıkayabilirler. 

Yurttaki üç kişilik odaların birçoğu denizi görebilecek şekilde tasarlanmıştır. Her iki odanın ortak kullandığı bir WC/banyo bulunmaktadır.

Odalar, üstü ranza, altı çalışma mekanı olacak şekilde tasarlanmış özel mobilya ile döşenmiştir."Özel iki ve özel üç kişilik" odalarda ise banyo ve WC odaya özel olup yatak ve çalışma grubu ayrı ayrı tasarlanmıştır.  Her odada mini-buzdolabı vardır.

Yurdumuzda öğrencilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri için Yurtlar Müdürlüğü tarafından seçilmiş öğrencilerden oluşan "yurt görevlisi" sistemi ile öğrenciler sorunlarını daha rahat bir ortamda dile getirmekte, idari personel ve görevliler öğrencilerin sorunları ile yakından ilgilenmektedir.

Dış görünüşü itibarı ile kampüste en iyi bilinen yurt olan DAÜ-II Yurdunda yaşamanın ayrıcalığını tatmak isteyen öğrencilerine modern yaşam imkanları ile bir ev sıcaklığı ve huzuru  vermektedir. 

 

  • Yurt ücreti dönemlik (TL) üzerindendir. (Ücretler için ''yurt ücretleri'' ne bakınız.)
  • Fiyatlar PEŞİN veya TAKSİTLİ olmak üzere iki seçeneklidir
  • Depozito alınmaz ancak normal kullanım dışı zarar-ziyan öğrencilerden tahsil edilir.
  • Elektrik(*), su, temizlik gibi giderler ücrete dahildir.
  • Yurtta internet servisi ücretsizdir.

(*) Elektrik kotalıdır. Sözleşmede belirtilen kota aşımıdurumunda öğrenciler Kw elektrik satın alabilirler.

DAÜ Yurtları Banka Hesap Numaraları
BANKA ADIIBAN TL IBAN USD
İŞ Bankası
(Magusa Şubesi)
TR42-0006 4000 001 6820 0275509 (TL)TR 16 0006 4000 002  6820 0760487 (USD)


DAÜ Web Siteleri