Skip Navigation LinksWhy-EMU-Dormitories

Neden DAÜ Yurtları?

Başarı

Yurtlarda yaşayan öğrencilerin başarısının diğer öğrencilere göre daha yüksek olduğu yapılan istatistiksel çalışmalar sonucu ortaya konmuştur.

Sağlık

Kampüste faaliyet gösteren Sağlık Merkezi ve Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve Araştırma Merkezi, her türlü sağlık problemine anında müdahale eden başarılı ekipleriyle ücretsiz olarak öğrencilerin hizmetindedir.

Güvenlik

Kampüs alanı, 24 saat Üniversite'nin deneyimli güvenlik ve trafik ekipleriyle kontrol ve denetim altında tutulmaktadır. Ayrıca her yurt binasının kendi güvenlik ekibi  ve binaların iç ve çevre güvenliğini sağlaması için güvenlik kamereları vardır.

Ekonomik yaşam

Elektrik (*), su, internet (*), temizlik, vb giderlerin fiyatlara dahil olduğu ve her türlü olanağı bir arada bulunduran yurtlar diğer alternatiflere göre öğrencilere çok daha ekonomik yaşam imkanı sağlamaktadır. (*elektrik ve internet bazı yurtlarda kotalıdır.)

İnternet Olanakları

Odalarda doğrudan kablolu ve/veya kablosuz internet hattı bulunması nedeniyle, öğrencilerimiz şahsi bilgisayarları ile kesintisiz internete ulaşım imkanları mevcuttur.

İletişim

Tüm odalarda dahili ve dışarıdan ulaşılabilir telefonlar, lobilerde ankesörlü telefonlar, internet imkanlari ve birçok yurtta oda içi TV veya TV-anten bağlantısı ile kolay iletişim.

Temel ihtiyaçlar

Jeneratörle desteklenen kesintisiz güç kaynakları, merkezi veya split-unit klima sistemleri ile tüm yurtlarda konforlu iklimlendirme sistemleri, Kuzey Kıbrıs'ın en büyük su arıtma tesisleri sayesinde yıl boyu kesisntisiz su tüketim imkanları mevcuttur.

Ulaşım

Kampüs hayatının en önemli özelliği olan her yerin yürüyüş mesafesinde olmasının yanında zaten kent merkezi ile iç içe olan kampüsten sehiriçi otobüs servisleri öğrencilerimizin hizmetindedir.

Sağlıklı beslenme

Yurtlarda bulunan gerek oda gerekse kat mutfaklari sayesinde öğrencilerimiz arzu ettikleri ev yemeklerini yapabildikleri gibi kampüs içerisinde bulunan ve uzmanlar tarafından denetlenen diğer kampüs içi kafeteryalarda da beslenme ihtiyaçlarını sağlıklı olarak giderebilirler.

Kalıcı arkadaşlık ve dostluklar

Yurtlardaki paylaşım ortamında kurulan arkadaşlıklar ve dostlukların ömür boyu sürdüğü bilinmektedir. Ayrıca dersler konusunda da yardımcı olabilecek üst sınıf öğrencileri ile ayni ortamı paylaşmanın avantajları da vardır.

Kaliteli kültürel yaşam

Üniversitede ders dışı öğrenci yaşamını zevkli, eğlenceli ve rahat kılan bir ortam yaratılması için yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Öğrenciler, Üniversite ve çevresinin sunduğu sosyal ve kültürel olanaklardan gönüllerince yararlanmakta ve 50'yi aşkın öğrenci kulübünde etkin rol alabilmektedirler.

Spor olanakları

Her türlü salon sporunun yapılabildiği kapalı spor sarayı, çim futbol sahası, tartan atletizm pisti, basketbol, voleybol, tenis, halı saha futbol sahaları ve mini golf sahası ile her türlü spor imkanına sahip DAÜ kampüsü, öğrencilerimizin hizmetindedir.


DAÜ Web Siteleri