Sıkça Sorulan Sorular

1. Yurtlara nasıl kayıt yaptırılır?

Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilere yurtlarda öncelik tanınmaktadır. Üniversitekampüsünde bulunan çeşitli özelliklerde ve ücret dilimlerinde bulunan 5000 öğrenciyi barındırabilme kapasitesine sahip yurtlarda öğrencilerimiz kendilerine uygun özellik ve maddi olanaklarına göre kayıt bürolarımız aracılığı ile veya doğrudan ilgili yurtlara kayıt yaptırabilirler.

2. Yurtların özellikleri nedir?

Her yurdun özelliği kendi sayfasında belirtilmiştir. Ayrıca müdürlüğümüzden veya dilediğiniz yurdun sorumlularından telefon veya e-mail aracılığı ile daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.


3. Yurtlarda ne gibi eşyalara ihtiyaç duyarsınız?

Üniversitemiz yurtlarında kullanılacak yastık, nevresim, battaniye idare tarafından verilmektedir. Öğrenciler kendi kişisel temizlik malzemelerini getirmelidir.

4. Odalarda ne gibi eşyalar vardır?

Tanıtım bürolarınde her yurdun eşya ve oda planı anlatılmaktadır.

5. Yurtlarda uygulanan kurallar nelerdir?

Müdürlüğümüze bağlı yurtlarda uygulanan kurallar “DAÜ Öğrenci Yurtları İlke ve Kuralları“ ve “DAÜ YİD Öğrenci Yurtları İlke ve Kuralları“ olarak web sayfamızda tam metin olarak vardır. Ayrıca yurda yerleşen her öğrenciye yurt ile ilgili kitapçık verilmektedir.

6. Temizlik nasıl sağlanmaktadır?

Yurtlarımızda gerek ortak kullanım alanları gerekse öğrenci odaları program dahilinde temizlenmektedir. Ortak tuvalet ve duş bulunan yurtlarda ortalama her dört öğrenci için bir tuvalet ve duş bulunmaktadır. Bu mekanların temizliği hergün görevlilerce yapılmaktadır.

7. Giyecek temizliği nasıl sağlanır?

Öğrenciler şahsi giyeceklerini ücret karşılığında kampüsümüzde bu hizmeti veren işletmelerden alabilir. Ayrıca bazı yurtlarımızda öğrencilerin kendi çamaşırlarını yıkayacakları çamaşırhaneler mevcuttur.

8. Yurtların fiyatları nedir?

Her yurdun fiyatı ve ödeme koşulları ile ilgili bilgiye http://dormitories.emu.edu.tr/tr/ozellikler-ucretler sayfasından ulaşabilirsiniz.

9. Ortak mutfaklardaki imkanlar nelerdir?

Ortak mutfak bulunan yurtlarda ihtiyaca cevap verecek miktarda ocak, fırın, mikrodalga fırın yanında öğrencinin yemeğini hazırlaması için tezgahlar ve bulaşık eviyeleri vardır. Öğrenci diğer tüm ihtiyaçlarını kendisi sağlar.

10. Ortak tuvalet ve duş bulunan yurtlarda yeterli sayıda tuvalet ve duş var mı?

Sabancı, DAÜ 1 ve DAÜ 3 Yurtlarında tuvalet ve banyo ortak kullanılmakta, DAÜ 2 Yurdunda 2 oda-bir banyo tuvaleti ortak kullanmakta. DAÜ 4 Yurdunda ise tuvalet ve banyo odaya özeldir.

 


DAÜ Web Siteleri

FAQ